ua    en    ru   
Support services

Підпишіться на розсилку новин

  Як підібрати SAP-рішення під галузеві потреби

  Галузям потрібно бути більш технологічними, щоб відповідати запитам споживачів сьогодні

  12 min

  Системи SAP використовуються приватними та державними компаніями по всьому світу для підвищення ефективності роботи. Серед користувачів SAP компанії – лідери ринку з різних сфер діяльності, таких як фармацевтика, виробництво, банки та фінанси, ритейл, логістика, IT-індустрія, енергетика, нафта та газ, телекомунікації. 

  Застосування інноваційних технологій і комплексних рішень, які адаптуються під особливості задач бізнес-середовищ та галузеву специфіку, допомагає компаніям швидше реагувати на зміни на ринках та відповідати  запитам, що диктують світові тренди. 

  Фахівці SAP, створюючи свої продукти, керуються такими трендами ери цифрової трансформації, як «розумне підприємство» (smart enterprise), інтернет речей (IoT) та хмарні технології (cloud technologies), використовують технології штучного інтелекту та машинного навчання.  

  SAP SuccessFactors: робота з персоналом

  SAP SuccessFactors – інформаційна система управління персоналом (HRIS), що стане ефективним інструментом оптимізації роботи HR у будь-якій сфері діяльності компаніям від 100 співробітників, у тому числі контракторів.   

  Сьогодні з огляду потреби переходу від HCM (Human Capital Management) до  HXM (Human Experience Management) HR-фахівці великих компаній вимушені переглянути принципи управління персоналом, зосередитися на цілях та результатах, а не на процесах.

  Тому звичні кадрові процеси потребують автоматизації: 

  • Обробка величезних масивів інформації, збір та обробка резюме, аналіз відповідності кандидатів  потребам компанії;
  • Розробка програм навчання й адаптації для нових співробітників;
  • Формування програм мотивації співробітників;
  • Розробка та впровадження методів оцінювання фахівців, компенсаційні програми й так далі.

  SAP SuccessFactors – рішення, що дозволяє HR-фахівцям позбавитися  великого обсягу рутинної роботи та підвищити власну ефективність. 

  За результатами дослідження Gartner, у 2020 році більшість світових компаній змінили підхід до управління персоналом: інвестують у HR-інструменти та новітні технології, адже роль HR-менеджмента виходить на новий рівень. 

  Цікаве світове дослідження щодо нового підходу в управлінні людським капіталом опублікував IDC ще у жовтні 2019, але актуальне сьогодні для українського ринку.  Посилання залишаємо під діаграмою. 

  Дослідження IDC про новий підхід в управлінні людським капіталом 

  SAP IBP: виробництво, закупівлі, продажі, логістика

  Рішення SAP IBP створене для автоматизації та управління ланцюжками постачань, що актуально для виробничих підприємств, оптових і роздрібних продажів, логістичних компаній.

  SAP IBP дозволяє:

  1. Аналізувати та прогнозувати попит на основі моделювання різних сценаріїв;
  2. Розширити контроль попиту;
  3. Отримувати прогнозні аналізи для подальшого планування;
  4. Виявляти й усувати збої в ланцюгах постачань;
  5. Оптимізувати ланцюжки постачань на основі статистичного аналізу й ін.

  Інтегровані ланцюги постачань стають більш прозорими та стабільними, підприємство своєчасно отримує матеріали та сировину для виробництва, оптимізуються терміни та собівартість доставки товарів покупцям, як результат – підвищується якість обслуговування клієнтів. 

  S/4HANA: інтелектуальна ERP для “розумного підприємства” 

  SAP S/4HANA – інтелектуальна ERP-система, яка допомагає ефективно проводити аналіз ситуації і управляти ключовими бізнес-процесами в умовах ринку, що постійно змінюється.

  SAP S/4hana використовується в таких галузях:

  1. Автомобільна промисловість;
  2. Виробництво;
  3. Будівництво та продаж нерухомості;
  4. Комунальні послуги;
  5. Транспорт і логістика;
  6. Фармацевтика;
  7. Банки та фінансові установи
  8. Енергетика;
  9. IT і HightTech;
  10.  Розробки та дослідження;
  11. Оптова та роздрібна торгівля;
  12. Машинобудівництво й ін.

  ERP-системи використовуються як комплексні рішення оптимізації бізнес-процесів і оперативного ухвалення управлінських рішень. Використання додатків Big Data, IoT, елементів машинного навчання допомагає забезпечувати гнучкість і високу ефективність роботи SAP S/4hana.

  Рішення призначене для великих компаній, які прагнуть забезпечити чи утримати лідируючі позиції на ринку.

  Як підійти до розуміння нагальної потреби у впровадженні ERP-системи, читайте в цій статті

  SAP BPC: фінансова звітність і планування

  BPC – інструмент організації фінансової звітності, планування, складання бюджетів, фінансового аналізу та ін. Продукт призначений для середнього та великого бізнесу.

  Впроваджують SAP BPC, щоб:

  • Заощадити час на складанні фінансової звітності;
  • Уникнути більшості помилок, пов’язаних з людським фактором;
  • Отримати інструменти планування бюджету, його коригування і моделювання, ґрунтовані на інтелектуальних технологіях;
  • Побачити «слабкі» місця в фінансовому плануванні та оптимізувати витрати компанії.

  Управління фінансами потрібне компаніям, незалежно від сфери діяльності. А наявність інтелектуальних технологій дозволяє оптимізувати інструмент SAP BPC під особливості конкретного бізнесу.

  Фокус на галузь

  Ритейл

  З кожним роком все більше людей у всьому світі йдуть в онлайн за покупками. У 2020 році світовий показник досяг уже 85% обсягу продаж у сфері B2C. Роздрібні продавці гостро потребують розширених можливостей для управління онлайн-продажами, у тому числі цифрових платформ.

  SAP S/4HANA для ритейлу:

  • Управління товарами. SAP S/4HANA  Retail допомагає відстежувати всі процеси: від розробки продукту та планування виробництва до його реалізації.
  • Таксономія продуктів. Створюйте ефективні ієрархії продуктів за допомогою функції таксономії продуктів у системі S/4HANA.
  • Управління цінами й даними про продукт. Завдяки функції масового оновлення роздрібних транзакцій у SAP S/4HANA продавці завжди бачитимуть актуальні дані кожної позиції.
  • Управління портфелем. SAP S/4HANA дозволяє погоджувати портфелі із стратегією, аналізувати ризики та попит у режимі реального часу.
  • Бюджетування та фінанси. Компонент SAP BPC на базі S/4HANA допоможе створювати фінансові плани, спрогнозувати прибуток, вести фінансову звітність.
  • Прогнозування попиту. Штучний інтелект S/4HANA  допоможе спрогнозувати можливі розриви й дефіцит, зіставивши дані замовлень і наявність запасів на складах, у тому числі в дорозі. S/4HANA аналізує історичні дані за період і, якщо в них є тренд, враховує його в прогнозуванні.
  • Маркетинг і просування. Аналізуйте ефективність маркетингових зусиль, оптимізуйте рекламні кампанії на основі консолідованої звітності.

  Фармацевтика

  У сфері фармацевтики особливо важливими є точність прогнозування потреб споживачів та надання продукції згідно з попитом, стабільність ланцюгів поставок, а також складське зберігання та логістика. Кожна фарма компанія піклується про бездоганний контроль якості продукції, відповідності рецептурам та стандартам GxP та FDA. 

  Розрізнені програмні рішення для автоматизації зазначених вище процесів уже не дають змоги досягти того результату, який потрібен для здобуття впевненої позиції в умовах висококонкурентного фарма середовища.

  Тому світові виробники звертають увагу на інтегровані програмні платформи із вбудованими кращими практиками галузевих процесів. Саме їх пропонує SAP.

  Адаптація на фармацевтичному підприємстві SAP S/4HANA та SAP IBP – це:

  1. Відповідність усім нормам законодавства;
  2. Ефективне управління ланцюжками поставок. Чітке розуміння наскрізного ланцюжка: від сировини до кінцевого продукту;
  3. Інтеграція з виробництвом. Контроль за виробництвом у режимі реального часу;
  4. Прозорість взаємодії усіх підрозділів та контроль якості;
  5. Консолідована робота всіх служб з єдиним джерелом даних; 
  6. Стратегічний вибір постачальників і закупівлі;
  7. Планування завантаженості виробничих ресурсів;
  8. Планування всієї мережі та окремих вузлів.

  Справжньої ефективності взаємодії різних підрозділів неможливо досягти, використовуючи кілька окремих програмних систем з розрізненими даними. Потрібна надійна єдина інтеграція і обмін даними. 

  Як SAP IBP допомагає у плануванні продажів детальніше тут

  Банки та фінанси

  У роботі фінансових структур вкрай важливими є фінансове планування й найсуворіший управлінський облік. 

  Крім того, сьогодні клієнти очікують від банків досвіду, подібного до того, який вони отримують на інших комерційних майданчиках (приміром, в інтернет-магазинах). Насамперед йдеться про доступність і простоту користування з персоналізованими рекомендаціями щодо продуктів та послуг. 

  Очевидно, що банківські та інші сучасні фінансові установи повинні змінюватись, щоб зрештою ставати технологічними компаніями та відповідати вимогам споживачів. 

  Впровадження SAP S/4HANA враховує вимоги сучасної банківської екосистеми. Серед наявних інструментів:

  • корпоративне управління, керування ризиками, дотримання нормативних вимог;
  • автоматизація рутинних банківських операцій;
  • інтелектуальний пошук рахунків або пролонгація кредиту;
  • підтримка електронних банківських послуг у режимі самообслуговування;
  • отримання звітності в режимі реального часу;
  • забезпечення централізованого управління;
  • забезпечення безпеки та контролю якості.

  Адаптація SAP BPC для банківської сфери в задачі бюджетування, фінансового та управлінського обліку банківських операцій дозволяє: 

  • поліпшити фінансову структуру банку;
  • спростити процес річного бюджетування;
  • виконувати стратегічне планування;
  • автоматизувати розрахунок планових фінансових показників та каскадне розподілення витрат;
  • підвищити ефективність використання та управління фінансами.

  Єдине джерело даних, консолідоване фінансове управління, скорочення об’єму та часу  обробки даних, простий інтерфейс для користувачів, контроль і наявність інструментів для стратегічних рішень – те, що потребує будь-яка фінансова структура сьогодні.

  * Кількісні показники розраховані на основі бенчмарків SAP

  Уже десятий рік поспіль світовий авторитет у сфері інформаційних технологій компанія Gartner оголошує SAP лідером ринку рішень для автоматизації роздрібного банківського бізнесу. 

  Виробництво

  Виробнича компанія – це, у першу чергу, чітка взаємодія між відділами аналітики, маркетингу, продажів, закупівель і безпосередньо виробництвом. 

  Під потреби виробничих компаній в SAP розробили додатки SAP Manufacturing Integration and Intelligence (MII) для планування та SAP Manufacturing Execution (ME)  для виконання виробництва та експлуатації, які забезпечують спільну роботу необхідних служб у масштабі всього підприємства в інтегрованому середовищі SAP S/4HANA.

  Автоматизовані та гнучкі виробничі операції дозволяють ефективно задовольнити попит у складних ринкових умовах.

  За допомогою системи виконання виробництва SAP S/4HANA ME глобальні виробники можуть контролювати операції на виробничій ділянці й ефективно управляти ними. Наявність такої системи підвищує цінність будь-якої виробничої організації і оптимізує потік операцій з систем виконання в системи фінансової звітності.

  У SAP ME надаються такі можливості:

  • використання даних виробництва в реальному часі для швидкого прийняття ефективних рішень;
  • забезпечення виробництва необхідними товарами вчасно;
  • точне відстеження та управління незавершеним виробництвом;
  • максимальне збільшення рентабельності та продуктивності на заводі;
  • забезпечення прозорості інформації для користувачів у реальному часі в масштабі всього підприємства;
  • застосування коригувальних заходів для підвищення якості та запобігання відпустки продуктів з дефектами.

  Оскільки система SAP S/4HANA за замовчуванням інтегрована з SAP MII, організації можуть ефективно застосовувати можливості адаптивного виробництва для оптимізації бізнес-процесів і виробничих операцій. Завдяки SAP MII ці бізнес-процеси інтегруються з системами заводу й підприємства для виведення інтегрованих даних, що підвищує ефективність управління виробничою ділянкою та дозволяє застосовувати активну аналітику для зростання продуктивності ресурсів.

  SAP MII допомагає вирішувати такі бізнес-завдання поточного виробництва:

  Прозорість

  • забезпечення прозорості замовлень клієнтів на декількох заводах з мінімальною затримкою в часі від календарного планування до надсилання клієнтові;
  • превентивне виявлення проблем, пов’язаних з обладнанням, матеріалами, персоналом і якістю продукції;
  • оцінка KPI, фактичних виробничих витрат і відхилень від цільових значень у реальному часі.

  Швидкість реакції

  • скорочення часу реакції та застосування економічно вигідних рішень у критичних ситуаціях на виробництві;
  • відстеження, вимірювання, аналіз і контроль відхилень за витратами й цільових показників;
  • визначення збалансованих пріоритетів на виробництві відповідно до мінливих умов збуту для ефективного досягнення поставлених бізнес-цілей.

  Продуктивність

  • оптимізація виробничих процесів і підвищення задоволеності клієнтів завдяки реалізації нових можливостей отримання прибутку;
  • мінімізація витрат на обробку запасів, доопрацювання, оплату понаднормового робочого часу та контроль термінів виробництва для дотримання узгодженого бюджету.
  • планування виробничих ресурсів, що виходять за рамки класичної функціональності MRP.

  Транспорт та логістика

  Розвиток сфери вантажоперевезення, доставки товарів, логістичних послуг потребує інноваційних інструментів для оптимізації маршрутів, взаємодії з кур’єрами та водіями в режимі реального часу. Крім того, необхідні інструменти планування, прогнозування, управлінського обліку й аналізу. 

  89% найбільш інноваційних транспортних компаній світу використовують рішення SAP.

  Forbes, дослідження «Найбільш інноваційні компанії світу»

  Адаптація компонентів SAP S/4HANA та SAP Integrated Business Planning під потреби транспортних організацій дозволяє:

  • Оптимізувати маршрути й взаємодію між співробітниками;
  • Підвищити ефективність роботи з клієнтами;
  • Знизити собівартість транспортних послуг шляхом підвищення якості логістики;
  • Керувати інтегрованими ланцюгами поставок завдяки наскрізній аналітиці;  
  • Забезпечити співробітників зручним інструментом з єдиним інтерфейсом, доступним як в офісі, так і на виїзді.

  Модуль SAP Transportation Management на базі S/4HANA допомагає організувати транспортне планування на підприємстві, враховуючи специфіку діяльності компанії.

  Рішення являє собою єдину систему управління, яка містить зберігання інформації про перевезення, виконання замовлень на транспортування й облік різних параметрів – від кількості транспорту, що належить компанії, до ваги конкретного вантажу. Це дозволяє централізовано керувати всіма перевезеннями підприємства, знизити фінансові, трудові та часові витрати на їх реалізацію, а також оперативно проводити аналітику та планування.

  Система SAP TM володіє такими функціями

  • Планування перевезень

  У модулі автоматично створюється план транспортування з урахуванням перспективного планування продажів, поставок і закупівель. При необхідності, план може бути скоригований вручну.

  •  Управління експедиційними замовленнями

  SAP TM підтримує повний цикл перевезення. При створенні замовлень можна обрати кілька маршрутів і оцінити витрати на кожен.

  • Відстеження процесу транспортування: відправка, завантаження та перевезення
  • Управління замовленнями на фрахт

  За допомогою системи можна створювати, бронювати та редагувати замовлення на фрахт для подальшого планування перевезень, організації конкурсу на її проведення або вибору експедитора.

  • Транспортування небезпечних матеріалів

  Використання модуля Transportation Management гарантує безпечне перевезення небезпечних матеріалів відповідно до вимог законодавства.

  • Створення аналітичної звітності

  Розрахунок вартості й тарифів на перевезення та експедирування.

  Вам сподобалась стаття

  Comments are closed.

  Подивіться відеоогляди SAP-рішень

  SAP SuccessFactors: огляд модулю цілепокладання у системі
  Огляд рішення від Влада Бірюка
  SAP SuccessFactors: можливості кар'єрного сайту для кандидата
  Огляд рішення від Валентини Стельмах
  SAP SuccessFactors: Як бронювати інтерв'ю та оцінку кандидатів
  Огляд рішення від Валентини Стельмах
  SAP SuccessFactors: як працювати з заявками на відкриття вакансій
  Огляд рішення від Валентини Стельмах
  SAP IBP: можливості надбудови для роботи в Excel
  Огляд рішення від Галини Товстик